Dviračių žygis, skirtas partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti

2013-05-17

Trečius metus iš eilės Laukuvos šaulių būrio vado Ernesto Burčo iniciatyva organizuojamas dviračių žygis, skirtas partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti.

Šį kartą maršrutą pasirinkome tokį: Laukuva – Dvarviečiai – Gulbės – Požerė – Getautiškė – Varniai – Čepaičiai – Laukuva. Pirmiausia aplankėme Dvarviečių kaime esantį paminklą skirtą partizanui Jonui Kentrai-Rūteniui paminėti. Atvažiavę į Gulbių kaimą sustojome prie atminimo ženklo partizanei Neringai. Gulbių kaime sugedo du dviračiai, tačiau šalia gyveno buvęs šaulys, kurio tėtis mielai padėjo sutvarkyti dviračius. Sutvarkius dviračius važiavome toliau. Getautiškės kaime aplankėme atminimo ženklą žemaičių apygardos vadui Vladui Mantvydui-Žemaičiui. Tuomet važiavome į Varnius, kur aplankėme Varnių regioninio parko direkciją. Gidas maloniai mums papasakojo apie visą Varnių regioninį parką, galėjome pasiklausyti paukščių garsų, pažaisti žaidimus, supažindino su Varnių regioniniame parke esančiais dviračių takais. Gidas taip pat pasiūlė mums galimybę žiūrėti kiną gamtoje, po atviru dangumi. Mus šis pasiūlymas labai sudomino, ir manome, kad ateityje juo pasinaudosime. Sustojome Varnių miestelyje, parduotuvėje prisipildėme maisto ir vandens atsargų, suvalgėme ledų ir judėjome Lūksto ežero link. Ten galėjome atsigaivinti vėsiame vandenyje, papietauti, persirengti, pažaisti su kamuoliu. Porą valandų pailsėję važiavome namų pusėn. Čepaičių kaime aplankėme atminimo ženklą Jūros srities vadui Vaciui Ivanauskui-Vyteniui. Buvo labai palankus ir gražus oras keliauti, saulė kepino, mes smarkiai įdegėme, o labiausiai rankas. Žygis pareikalavo nemažai pastangų, nes kelias buvo gan tolimas, nemažai kelio buvo žvyrkelis. Bet kas kelis kilometrus stojome pailsėti ir atsigerti. Žygis mums labai patiko, smagiai bei turiningai praleidome tokią gražią ir saulėtą dieną.

Laukuvos 2-ojo atskirojo būrio jaunoji šaulė     Alina Šemetaitė