Konferencija „Smulkioji tautosaka pradinių klasių ugdyme“

2019 11 15Lapkričio 7 d. mūsų gimnazijos antrokėliai Gustas Kėbla ir Eitvilė Ežerskytė bei 4a klasės mokiniai Neridija Vaitkutė, Gintarė Gėrybaitė ir Martynas Petrauskas su savo mokytojomis Sigita Lileikiene bei Virginija Knystautiene vyko į respublikinę pradinių klasių mokinių kūrybinę konferenciją „Smulkioji tautosaka pradinių klasių ugdyme“, kuri vyko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje. Joje taip pat dalyvavo jaunieji pranešėjai iš Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Šiaulių miesto „Romuvos“, „Rasos“, „Rėkyvos“ progimnazijų, Šiaulių logopedinės mokyklos.
Konferenciją pradėjo ir sveikinimo žodį tarė gimnazijos bendrojo ugdymo skyriaus vedėja N. Brazaitienė. Vaikų folkloro ansamblio vadovė   visus konferencijos dalyvius pakvietė į nuotaikingą kelionę po lietuvių liaudies instrumentų šalį. Konferencijos metu dalyvių pranešimai stebino originalumu ir išradingumu. Mokiniai skaitė pranešimus apie patarles ir priežodžius vaikų, tėvelių ir senelių kalboje, minė mįsles, inscenizavo erzinimus, pasakas be galo, pamėgdžiojo paukščių balsus, šaipėsi iš savo ydų, pristatė savo pačių kurtus vardų erzinimus, iliustruotas mįsles, patarles, priežodžius, erzinimus bei skaičiuotes ir net žemaitiškai „rokavosi“. Kol mokiniai dalijosi savo patirtimis, mokytojos dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.  Dailės mokytojos pamokė svečius kalkografijos bei kaligrafijos technikų,  informacinių technologijų mokytoja supažindino su IT įrankių panaudojimo galimybėmis kuriant tautosakos iliustracijas. Visi konferencijos dalyviai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė
Sigita Lileikienė