Tarptautinė tolerancijos diena

2019 11 15Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad visi esame skirtingi, bet vienodai lygūs: skiriamės fizine išvaizda bei vidiniu pasauliu, turime kitokį, savitą požiūrį į gyvenimą ir problemų sprendimą, tačiau gyvename po vienu dangumi ir turime gerbti – toleruoti šalia esantį. Kas yra tolerancija? Į šį klausimą visi atsakytume skirtingai.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis - „Tolerancijos švyturys“. Švyturys – pagalbos simbolis, kuris padeda laivams, ieškantiems kranto, nepaklysti beribiuose vandenyse bei neužplaukti ant seklumos.

Tarptautinė Tolerancijos diena paminėta ir mūsų gimnazijoje. Mokinių nuomone,  tolerancija - tai pagarba, atjauta, supratingumas, pakantumas kitam, nesityčiojimas. Septintokai iš popierinių kartono dėžių kūrė Tolerancijos švyturį.  Su 5- 4g klasių mokiniais kalbėta ir aptarta švyturio bei žodžio TOLERANCIJA simbolinės reikšmės. Mokinių pieštuose darbuose taip pat pavaizduoti švyturiai. Piešiniai bei simbolinis Tolerancijos švyturys eksponuojami gimnazijos fojė.

Vyr. dailės ir technologijų mokytoja
Daiva Kačinauskienė