Tau mano mamyte...

DSC 0017Motina yra tapatinama su žeme. Kaip žemė užaugina derlių, taip ir motina užaugina savo vaikus.

Todėl Motinos diena švenčiama pavasarį, kai bunda žemė. Pirmąjį gegužės sekmadienį visi skubame išreikšti pagarbą, meilę ir padėką savo mamoms. Sakoma, kad mama – gražiausias žodis, kurį ištaria žmogaus lūpos. Taip pat yra sukurta daug eilių apie Motinos širdį, kuri sugeba viską atleisti; Motinos rankas, kurios visada apkabina ir priglaudžia savo vaikus; Motinos meilę, kuri niekada neišblėsta ir nenuvertėja. Motinos diena – nuostabi šventė. Geriausia dovana mamai – gražūs žodžiai. Todėl Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokiniai gegužės 5 dieną savo mamas pakvietė į Mamyčių šventę, vykusią Laukuvos kultūros namuose. Šventiškoje salėje nuoširdžiai skambėjo mažųjų ir vyresniųjų dainos, jausmingi eilėraštukai ir nuotaikingi muzikiniai pasirodymai, kurie buvo skirti brangiausiam žmogui – mamai. Po pasirodymų mokinukai pasiėmė savo darbšęiomis rankomis darytas gėles ir dovanojo jas savo mamoms bei močiutėms. Ši akimirka išties buvo jaudinanti – vaikai apsikabino savo mamas ir jas bučiavo. Tai – brangiausia dovana, kurią gali gauti mama iš vaiko. Šitaip jie atsidėkojo už bemieges naktis, meilę bei rūpestį.

Išsiskirtėme puikios, pakilios nuotaikos, supratę, kad brangesnio žmogaus už Mamą, būdami dideli ar maži, mes niekada neturėsime.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Lina Petkuvienė