Vaikystės pasakėlė

DSC 0163Reikia vaikystei žydro dangaus,
Pasaulio gėlėto, pasaulio saugaus.
Spalvotų balionų, margų aitvarų,
Meškučių, lėlyčių, plombyro ledų...

Dar vieni metai praleisti kartu. Prabėgo jie šuoliais, kaip raiteliai ant ruduo, balto, rausvo ir žalio žirgo. Visus šiuos metus gyvenome mokydamiesi iš liaudies pasakų. Mokėmės draugiškumo: paguosti silpnesnį, padėti mažesniam, vienas kitam, pajausti personažų nuotaikas: liūdesį, džiaugsmą, skausmą, pyktį.
             Pasakų skaitymo metai ,,Drugelių“ grupėje baigėsi gegužės31 dienos švente ,,Vaikystės pasakėlė“. Vieniems vaikučiams tai atsisveikinimas su darželiu, kitiems – vasaros atostogų, linksmybių metas.
            Šventė prasidėjo, sukurtos knygutės apie ugdytinius ,,Vaikystė pasakėlė“, peržiūra. Vėliau tėveliams deklamavome eilėraštukus apie tėvynę (Matukas), apie darželyje verdamą košę (Erika ir Ūla). Austėja eilėraštuko pagalba skaičiavo kiek turi rankyčių, kojyčių, akyčių, ausyčių. Tik apgailestavo, kad burnytė - viena. Martyna su Ūla eilėraštukais pasakojo, kaip be galo myli mamytes. Skambūs posmai persipindavo su šokiais - rateliais ,,Sukutis“, ,,Kepė kiškiai pyragus“, ,,Skrido žvirblis“, žaidimais – rateliais ,,Važiavo traukinukas“, ,,Graži mūsų šeimynėlė“. Juos keitė dainelės ,,Broliukai ir sesutės“, ,,Gandras ir varlytės“, ,,Čia ranka“, ,,Mamytei“. Po mini koncerto, mažųjų laukė dovanėlės(vėjo malūnėliai), o būsimieji priešmokyklinukai rankose spaudė ikimokyklinio ugdymo baigimo diplomus ir vokus su kanceliarinėmis priemonėmis. Jų krūtines papuošė medalionai su grupės simboliu drugeliu.
           Mamos, kurios kartu su vaikais, namuose kūrė pasakas ,,Mano pasakėlė“ buvo nepamirštos. Pasidžiaugti galime Augustės, Matuko, Luko, Luknės, Gerdos, Gustės, Ūlos, Austėjos, Martynos mamų sukurtomis ir iliustruotomis knygutėmis. Šaunioms mūsų mamytėms, visur suspėjančioms įteiktos padėkos.
           Šventę vainikavo vaikams, mamų paruoštas, staigmenų stalas. Linksmai klegėjo vaikai, tėveliai džiaugėsi savo ūgtelėjusiomis atžalomis.

Tai patys gražiausi šios žemės žiedai,
          Lai linksmas juokas teskamba dažnai.

Ikimokyklinės grupės ,,Drugelis‘‘ vyr. auklėtoja Reda Pipirienė