Laukuviškiai - jubiliejinės Lietuvos klojimų teatrų krivūlės nugalėtojai

2018 09 15Rugsėjo 15-16 dienomis Rusnėje vyko 30-oji Lietuvos klojimo teatrų krivūlė. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos teatro kolektyvas išvyko pakviestas šios šventės sielos, Lietuvos klojimo teatrų vadovo profesoriaus Petro Bielskio. Laukuviškiai vaidino Petro Tilainės viduramžių baladę „Raganos“. Šio spektaklio premjera įvyko šių metų pavasarį, minint Norberto Vėliaus 80-ąsiais gimimo metines. Režisuoti ir pastatyti spektaklį padėjo profesorius P. Bielskis, todėl visi aktoriai jautėsi tvirtai, tai ir nulėmė laukuviškių pasirodymo sėkmę.

Šventinis renginys prasidėjo Salos etnografinėje žvejo sodyboje – muziejuje, kur krivūlės dalyvius pasisveikino Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris. Iš čia artistų ir žiūrovų eisena patraukė į Rusnės kultūros namus. Abi šventės dienas spektaklius rodė saugiškiai, juknaitiškiai, anykštėnai, Skapiškio, Punsko, Jurbarko ir Girdžių aktoriai. Pirmieji į sceną lipo Agluonėnų senojo klojimo teatro vaidintojai.

Klojimo teatrų   pasirodymus vertino komisija: pirmininkas profesorius Rimantas Balsys, Lietuvos klojimo teatrų vadovas Petras Bielskis, Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas ir Rusnės etnokultūros ir informacijos centro vadovė Birutė Servienė.

Kiekvienas kolektyvas buvo apdovanotas padėkos raštu ir atminimo knyga. Kasmetinis Krivūlės prizas – Laukuvos seniūnijos premija – iškeliavo į Saugas, pagrindinis prizas- 300 eurų premija ir medinis Rūpintojėlis - atiteko Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos teatrui. Geriausiomis spektaklio aktorėmis buvo pripažintos Ieva Bartašiūtė ir Virginija Geštautienė.

Nuoširdžiai dėkojame kraštiečiui Petrui Bielskiui, kuris negailėdamas laiko ir jėgų padėjo pasiruošti šventei. Kaip žinia, profesorius mūsų spektaklyje atliko Žemaičių vyskupo vaidmenį.

Bibliotekininkė

Virginija Geštautienės