Tikroji Advento prasmė

2018 12 04 1Prisiminti unikalias adventinio laikotarpio tradicijas mūsų gimnazijos mokinius pakvietė tikybos mokytojai - gruodžio 4 d. vyko popietė „Tikroji Advento prasmė“.
Pas mus svečiavosi ir apie Adventą bei simbolius pasakojo  Šilalės rajono Kazimiero Jauniaus gimnazijos tikybos mokytoja metodininkė Jurgita Skurdelienė. Ji priminė, kad šiuo metu Bažnyčia atsigręžia į Kristaus atėjimą švęsdama jį, taip pat žvelgia  pirmyn nekantriai laukdama Kristaus karalystės atėjimo.
Aptarus  šio gražaus laikotarpio simbolius – Advento vainiką, žvakes, dovanas, eglę, Kalėdų žvaigždę, mokiniai galėjo pasitikrinti išmaniojoje viktorinoje. Teisingiausiai ir greičiausiai atsakiusieji gavo prizus. Popietei įpusėjus, mokytoja Jurgita visus susirinkusius pakvietė prie ypatingo keptuvo, kurio niekas nebuvo matę. Šiuo keptuvu yra kepami kalėdaičiai (jų istorijoje būta įvairių).
Savo sugebėjimus mokiniai galėjo išbandyti ir praktiškai: išmaišius tešlą kiekvienas galėjo iškepti ir savo kalėdaitį. Ne vienas stebėjosi, kad kalėdaitis kepamas tik iš miltų ir vandens, o vietoj riebalų naudojamas bičių vaškas.
Iškepę kalėdaičius vaikai dalinosi ir ragavo,  nes kol nešventinti - jie paprasčiausi traškūs skanėstai.
Popietės dalyviai dėkojo mokytojai Jurgitai už įdomią Adventinę popietę.
Vytas Jonikas
tikybos mokytojas