Matematikos-Informacinių technologijų savaitė

„Matematika yra kalba, kuria Dievas parašė Visatą“ – maždaug prieš 400 metų yra pasakęs Galilėjus. Praėjo ne vienas amžius, tačiau šių dienų mokslininkai šiai minčiai neprieštarauja. Dauguma jų sutinka, kad matematikos panaudojimui ribų nėra. Panašiai mano ir laukuviškiai.

Praėjusi savaitė Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje skirta matematikai ir informacinėms technologijoms. Čia vyko įvairūs renginiai: suorganizuota mokinių piešinių paroda „Matematinių figūrų žaismas“, fotonuotraukų „Mokslas – Menas - Mada“ konkursas, „Matmintinis“,  iškabintos mokinių mintys apie matematikos mokslą, matematiką gyvenime, matematikos mokytoją. Mokiniai mano, kad matematika - ne tik sunkus ir sausas, daug formulių turintis mokslas, bet ir įdomus, gudrybių ir linksmybių nestokojantis dalykas. Matematika labai reikalinga gyvenime: be jos neapsieinama parduotuvėje, statant namą, skaičiuojant pinigus. Mokiniai teigia, kad matematikos mokytojas turi labai gerai išmanyti savo dalyką, mokėti perteikti žinias mokiniams, būti griežtas ir teisingas bei turėti humoro jausmą.

Tarpklasiniuose matematikos konkursuose gebėjimus bei žinias tikrino 6 klasių mokiniai „Linksmumo“ olimpiadoje, įvairias užduotis atlikinėjo 5 klasių mokiniai konkurse „Matematika pasaulyje“. Septintokai savo matematines jėgas bandė konkurse „Matematika – jėga“.

Matematikų savaitę vainikavo gimnazijos 1-3 klasių mokinių matematinė popietė, skirta šio dalyko gabių mokinių ugdymui. Dalyvavo Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokiniai bei mokytojas Arūnas Lauruška.

Popietės metu paskaitas mokiniams skaitė Šiaulių universiteto prorektorius profesorius dr. Donatas Jurgaitis ir Lietuvos edukologijos universiteto informatikos katedros vedėjas docentas dr. Tomas Petkus.

Mokiniai dalyvavo varžytuvėse, kuriose turėjo atlikti įvairias linksmosios matematikos užduotis.

Popietės pabaigoje pasidžiaugta nuveiktais darbais, svečiams įteiktos padėkos, dalyviams - nugalėtojų prizai.

Renata Gargasienė,

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos