Lenktynės po karšta Ispanijos saule

2019 10 22   ERASMUS finans

Spalio 8-14 dienomis Ispanijoje, El Puerto de Santa Maria mieste, vyko trečiasis Erasmus+ projekto „Amazing Race“ susitikimas.

Projekto dalyvius priėmė El Centre Ingles – privati mokykla, kurioje dalis dalykų mokoma anglų kalba, iš kurios teritorijos mokiniams draudžiama išeiti pamokų metu, kurioje neleidžiama naudotis mobiliaisiais telefonais, į kurią mokiniams nekyla mintis ateiti be uniformų ...

Šio susitikimo tema – socialinė sveikata. 8 Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokiniai ir 2 mokytojai tarptautinėse grupėse diskutavo apie socialinių tinklų naudojimo naudą ir žalą, savanorystės svarbą, sportavo, šoko ir dainavo, susipažino su Ispanijos istorija, gamta, architektūra.

Kiekviename projekto susitikime yra privaloma savanoriška veikla ir lenktynės. Ispanijoje vyresnieji mokiniai turėjo galimybę „paragauti mokytojo duonos“ – vedė fizinio aktyvumo pamokas 3-6 metų vaikams. Įdomu buvo ne tik stebėti mokinių darbą, bet ir klausytis jų minčių apie pasiruošimą pamokoms, drausmės palaikymą, būtinybę einant į pamoką turėti ir atsarginį planą. Ištvermės pareikalavo ir trijų valandų lenktynės – važiavimas dviračiais, irklavimas, žaidimai ir kitos užduotys vyko esant virš 30°C karščio.

Aplankėme ir gražuolę Seviliją (svilinant 36°C karščiui), Kadisą – miestą, iš kurio į antrąją ir ketvirtąją keliones išplaukė K.Kolumbas. Kol mokiniai vakarais gyvendami ispanų šeimose bandė perprasti jų gyvenimo būdo, mitybos subtilybes, mokytojai spėjo aplankyti netoli esantį Jerezą, pajodinėti Atlanto vandenyno pakrante.

Liko paskutinis projekto susitikimas Suomijoje, todėl koordinatoriai aptarė ne tik kaip vyksta šis projektas, bet ir galimybę rengti naują paraišką ir šį projektą tęsti dar dvejus metus.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik mano

asmeninį požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Stasys Baubkus
Projekto koordinatorius
Nuotrauka: Stephen Dawe (Ispanija)