2 klasės mokinių susitikimas su gaisrininkais gelbėtojais

2019 11 26Lapkričio 26 d. pas gimnazijos pradinio ugdymo 2 klasės mokinukus svečiavosi Šilalės PGT budinčios pamainos skyrininkas, Laukuvos UK ugniagesys gelbėtojas Mindaugas Gailius ir Laukuvos UK ugniagesys gelbėtojas Česlovas Šiaudvytis. Jie vaikams išsamiai papasakojo apie priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklą, paaiškino, kaip reikia saugiai elgtis gaisro atveju, ant užšalusių vandens telkinių, kur ir kaip prašyti pagalbos atsitikus nelaimei, mokė teisingų veiksmų kilus gaisrui, kaip išsikviesti pagalbą.

Žiūrėdami filmukus, parengtus pagal saugos programą,  vaikai  lengviau įsiminė informaciją.  Visiems buvo įdomu sužinoti kuo daugiau, todėl mokiniai svečiams uždavė įvairių klausimų ir įdėmiai klausėsi gaisrininkų atsakymų ir paaiškinimų. Ugniagesiai vaikams parodė gaisrininko darbe naudojamą inventorių: gaisrininko aprangą, oro balioną bei kaukę.  Mažiesiems   buvo labai smagu  pasimatuoti aprangą, užsidėti šalmą. Vaikai iš arti pamatė gaisrininkų mašiną, net pasėdėjo joje. Susitikimo metu gaisrininkai ne tik parodė gaisrininkų automobilį, bet supažindino ir aiškino, kam kiekvienas daiktas konkrečiai reikalingas. Šis susitikimas  buvo labai prasmingas,  kadangi mažieji daug sužinojo apie nelengvą, bet labai svarbų gaisrininkų darbą, pagrindines saugaus elgesio taisykles.

Mes visi norime, kad mūsų vaikai, artimieji būtų saugūs ir sveiki. Mažųjų saugumas – vienas svarbiausių prioritetų jų tėveliams ir pedagogams. Reikia nuolat su vaikais aptarti ir kartoti pagrindines saugaus elgesio taisykles,  nuolat skatinti ir pratinti jų laikytis, ugdyti gebėjimą atpažinti pavojingas situacijas, pastebėti pavojaus šaltinius, ugdyti atsakomybę už savo ir šalia esančių saugumą.

Nuoširdžiai dėkojame už saugumo pamokėlę!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė
Sigita Lileikienė