Rudenėlio dirbtuvėlės

2019 10 16 2Ikimokykliniame amžiaus tarpsnyje patys svarbiausi vaikų ugdytojai – tėvai. Jie atsakingi už vaiko gerovę, sveikatą, kokybišką ugdymą, aktyviai dalyvauja ugdymo procese kaip partneriai. Čia tariamasi dėl jų atžalų ugdymosi tikslų, rezultatų, turinio, ugdymo proceso organizavimo.

Ugdydami vaiką siekiame, kad jis augtų orus, smalsus, bendraujantis, sveikas, kuriantis, sėkmingai besiugdantis. Šių ugdymosi siekių laikomės ir mes, ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės „Drugelis“ auklėtojos ir tėveliai.

Šiais mokslo metais kartu su mažųjų ugdytinių tėveliais nutarėme rudenėlio spalvingąjį laikotarpį pamatyti kiek kitaip. Tad nuo spalio mėnesio pradžios „Drugelių“ grupės auklėtojos, vaikučiai ir tėveliai ieškojo, rinko, džiovino įvairiausias rudenėlio gėrybes: lapus, giles, šakeles, gėles, uogas, riešutus, kaštonus, samanas, medžio žieveles - paveikslėlių, įrėmintų medžių šakomis, gamybai. Šis procesas įdomus, prasmingas, suteikiantis galimybę daugiau ir ilgiau pabūti gamtoje bei skatinamos aplinkos pažinimo, fizinio aktyvumo, tyrinėjimo, santykių su suaugusiais, santykių su bendraamžiais, kūrybiškumo vertybinės nuostatos.

Visa,  kas buvo surasta, paruošta spalio 17 dienos popietę atsidūrė ant grupės vaikų staliukų. Pasijutome tarsi gamtoje. Ir ko tik čia nebuvo! Mamos, pasitelkusios savo ir vaikų fantaziją, vaizduotę, rišo, suko, tvirtino, vyniojo, klijavo, derino, kad darbeliai būtų spalvingi, išraiškingi, originalūs. Panaudojo visas savo gudrybes ir kūrybines galias. Mažieji taip pat  prisidėjo: kirpdami, prilaikydami, parinkdami tai, kas reikalinga kuriamam paveikslėliui, išreikšdami savo nuomonę net ir stebėdami.

Tėveliai, dalyvaudami  įvairiose veiklose, geriau supranta, ko gali tikėtis iš ikimokyklinio ugdymo. Aktyviau išsako savo lūkesčius, todėl mūsų „Drugelių“ grupės tėveliai - lygiaverčiai partneriai savo atžalų ugdyme.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Drugelis“ auklėtoja

Reda Pipirienė