Velykinė edukacija „Mirgu margu“

338216927 1299558573962343 4538772409293461355 n    Gimnazijos pradinių klasių mokiniai balandžio 7 d. rinkosi ne į įprastą su knygomis dieną, bet į velykinę edukaciją - „Mirgu margu“. Įvairiausios veiklos buvo skirtos prisiminti lietuviškas Velykų šventės tradicijas bei simbolius, per kūrybą ugdyti mokinių pažinimo ir menines kompetencijas. Kultūros paso edukacijos „Velykų kiškio dirbtuvės“ metu vaikai sužinojo, kaip kiškis tapo Velykų simboliu ir iš kokios šalies jis atkeliavo, patys kūrė medinius ilgaausių personažus. Šilalės kultūros centro instrumentalistė, folkloro ansamblio „Veringa“ vadovė Jolanta Kažukauskienė pradinukus pamokė liaudiškų žaidimų bei šokių, edukacijoje „Kiaušinių marginimas vašku“ supažindino su marginimo vašku raštais, spalvomis, dažymo įmantrybėmis. Vaikai sužinojo, kad Lietuvoje kiaušiniai buvo marginami ne tik per Velykas, bet ir per šv. Jurgį bei Sekmines, tačiau dabar šis paprotys jau beveik išnykęs. Žinias mokiniai pritaikė praktiškai – išmargino ne vieną kiaušinį. Kaip velti vilną šlapiuoju būdu, mokė Šilalės kultūros centro scenos režisierė etninei kultūrai Lina Šimkūnienė. Vilna apveltas muilo gabaliukas virto puikia dovana vaikų artimiesiems. „Viščiuko iš siūlų dirbtuvės“ užsiėmimą pravedė gimnazijos technologijų mokytoja Asta Vaitkevičienė. Šis velykinės dekoracijos gaminimas pareikalavo daugiausiai laiko, bet suteikė nemažai džiaugsmo, matant, kaip paprastas siūlų kamuoliukas, pridėjus mažytes detales, virsta viščiuku. Tądien ne visos klasės spėjo sudėlioti Velykų medžio dėlionę, tam bus skirtas kitas laikas.

Svarbiausia: gera buvo matyti vaikų smalsumą, susidomėjimą, džiaugsmą, nuostabą, kad jiems pavyko darbelį atlikti iki galo, kad jų rankose paprasti dalykai virto ypatingais. „Mirgu margu“ diena leido mokiniams per neišsenkantį kūrybiškumą prisiliesti prie Velykų tradicijų, etninės kultūros. Tai galėtų tapti nauja tradicija gimnazijoje, neleidžianti pamiršti senųjų mūsų krašto tradicijų ir papročių! Nuoširdžiai ačiū edukacijų mokytojoms Linai, Jolantai ir Astai.

Reda Ežerskienė , pradinių klasių mokytoja