„Europos egzaminas” – švenčiame Europos dieną

atsisiųsti    1. Kiekviena Europos Sąjungos šalis narė du kartus per metus gali išleisti progines eurų monetas. Šių monetų bendroji pusė yra tokia pat kaip ir įprastų eurų monetų, o nacionalinės pusės dizainas skirtas paminėti kokiai nors progai. Kam skirta ši Lietuvos proginė 2 eurų moneta? 2. Šiuo metu Europos Sąjunga yra sudariusi 41 prekybos susitarimą su 72 šalimis. Prekybos susitarimai atpigina prekybą, nes panaikinami muitai ir sumažinamas biurokratizmas. Viena iš šalių, su kuria Europos Sąjunga 2022 m. sudarė prekybos susitarimą, garsėja savo Haka karo šokiu. Šioje šalyje taip pat buvo filmuojami „Žiedų valdovo” filmai. Kokia tai šalis? Tokių  klausimų buvo šių metų jau 14-tame „Europos egzamine”. Trumpame žinių apie Europos Sąjungą konkurse internetu gegužės 9 d. dalyvavo net 125 Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos 5-8, I-IV gimnazijos klasių mokiniai. Greičiausiai ir tiksliausiai išsprendęs užduotis Dominykas Vaičekauskas (IV gimn. kl.) surinko visus 10 taškų. Lukas Šemetas (III gimn. kl.), Simonas Daukantas (7 kl.) ir Augustas Ežerskis (6 kl.) teisingai įveikė 9 klausimus. Dėkoju mokiniams, kurie nuoširdžiai dalyvavo renginyje ir siekė gerų rezultatų. Smagu greičiausiame egzamine pasitikrinti žinias ir sužinoti daug naujo!

Atsakymai: 1. Lietuvių kalbai. 2. Naujoji Zelandija.

Asta Girgždienė, istorijos mokytoja