Mylime ir saugome žemę – švenčiame Pasaulinę Žemės dieną

Ei, pavasari, ar tau ne gėda?

Vaikščioji paniuręs pamiškėm tingiai,

Kai žiema užėmus tavo vietą

Šaiposi pūgom šaltom smagiai.

Jau seniai krūtinę mums kutena

Tolimos svajonės apie žiedus, kvepiančias gėles,

Apie tai, kaip tu drauge su saulės šypsniu

Gaivini po vieną medžių šakeles!

Paskubėk ateiti!

Nusišypsok pasauliui!

Kuo švelniausiais vėjo bučiniais

Pasibelsk garsiau į mūsų širdis,

Atgaivink lietaus lašais gaiviais!

20240320 081446   Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos bendruomenė, pakviesta gamtos mokslų mokytojų, gaivų kovo 20 d. rytą susirinko kiemelyje, pasiryžusi įprasminti šį laikotarpį. Priežastys dvi ir abi labai svarbios: pavasario lygiadienis, Žemės diena. Trumpai aptarę lygiadienio reikšmę, išsiaiškinę, kad nuo šiol diena darosi ilgesnė už naktį ir kad turi pagaliau ateiti pavasarinė šiluma, prisiminėme Tarptautinę Žemės dieną. Šiandien ją mini viso pasaulio gyventojai, galvodami apie ekologiją, švarų vandenį, orą bei dirvožemį, apie tvarią ekonomiką, darnų vystymąsi. ,,Nesame paveldėję pasaulio iš tėvų, mes jį pasiskolinome iš savo vaikų“, - teigia senųjų tautų išmintis. Ar mes paliksime pasaulį geresnį nei radome?! Suvokdami, kad kiekvienas esame išskirtinės planetos - Žemės - gyventojas ir kad visi esame atsakingi už ją, iškėlėme Žemės vėliavą. Garbė pakelti vėliavą buvo suteikta rajoninių gamtos mokslų olimpiadų laimėtojams: Gyčiui Gailevičiui (geografijos olimpiada - I vieta, fizikos olimpiada - III vieta), Emilijai Šniaukaitei (geografijos olimpiada - III vieta), Augustui Bankauskui (biologijos olimpiada - I vieta), Akvilei Beinoriūtei (biologijos olimpiada - II vieta).

Po to renginys persikėlė į gimnazijos aktų salę. Čia buvo pagerbti 2-4 klasių olimpiados ,,Mano gaublys“ dalyviai ir laimėtojai, vyko pokalbis apie Žemės planetą, vaizdo įrašų peržiūra, aptarimas. Liko laiko ir nedidelei viktorinai, kur prizus ir dovanėles laimėjo aktyviausi pirmų klasių mokiniai. Vyresniųjų klasių mokiniai susitiko su Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Varnių regioninio parko grupės lankytojų centro administratore Monika Jankauskaite. Susitikimo metu mokiniai praturtino savo gamtos pažinimo, elgsenos gamtoje, ekologijos žinias. Taip pat buvo pagerbti olimpiados ,,Mano gaublys“ nugalėtojai.
   6 klasė: I vieta - Gustas Kėbla, II vieta - Povilas Vaitkevičius, III vieta - Ema Zorkaitė.
   7 klasė: I vieta - Nedas Vasiliauskas, II vieta - Augustas Ežerskis, III vieta - Eimantas Bacevičius.
   8 klasė: I vieta - Gintarė Gerybaitė, Simonas Daukantas, II vieta - Simona Bandzinaitė, III vieta - Ugnė Mingailaitė.
   I gimnazijos klasė: I vieta - Kęstutis Bitaris, II vieta - Vita Rupšlaukytė, III vieta - Kamilė Liutkutė, Aivaras Stirbys.
   II gimnazijos klasė: I vieta - Arentas Bijul, II vieta - Mantas Azlauskas, III vieta - Orintas Šimkus.
   III gimnazijos klasė: I vieta - Rugilė Laurinaitytė.
   IV gimnazijos klasė: I vieta - Karolis Bumbliauskas.
    Palinkėję vieni kitiems geros nuotaikos, sveikatos, išsiskirstėme tęsti prasmingų darbų!

Virgilija Venckuvienė, geografijos mokytoja