Amerikos lietuvių parama gimnazijai

2016 01 141990 m. pirmojo atkurtos Lietuvos kultūros ir švietimo ministro Dariaus Kuolio paskatinta Vaiva Vėbraitė ėmėsi organizuoti Amerikos mokytojų pagalbą Lietuvos mokykloms. Jos ir Jūratės Krokytės-Stirbienės rūpesčiu įsteigta organizacija A.P.P.L.E. (American Professional Partnership for Lithuanian Education (Amerikos mokytojai Lietuvos mokyklai)) subūrė JAV lietuvius mokytojus bei dėstytojus ir nelietuvius pedagogus.

Pirmieji Lietuvos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai įvyko jau 1991 m. vasarą, o 2015 metų birželio mėnesį įvyko paskutinieji (jubiliejiniai – 25-ieji) kursai. Visi per šios organizacijos veiklą kursuose dalyvavę dalyviai (o jų buvo virš 30 tūkstančių) įgijo teisę Lietuvos mokytojų fondui teikti paraišką ir gauti finansinę paramą mokykloms. Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokytojų metodinė taryba pasiūlė sudaryti geresnes sąlygas robotikos būrelio veiklai ir projektą skirti papildomos įrangos įsigijimui.

Kartu su informacinių technologijų mokytoja Danute Norbutiene paruoštam projektui „Harlem Shake kartu su robotais“ buvo skirtas didžiausias galimas finansavimas – 500 eurų. Už skirtas lėšas nupirkti LEGO® MINDSTORMS® NXT konstruktorius, „Mokslo ir duomenų rinkimo“ komplektas ir NXT temperatūros jutiklis jau įteikti gimnazijos būrelio nariams.

Palinkėkime mokiniams ir mokytojai sėkmės ne tik konstruojant, programuojant, bet ir pristatant gimnaziją rudenį Vilniuje vyksiančioje Litexpo parodoje „MOKYKLA 2016”.

Stasys Baubkus

Direktoriaus Pavaduotojas ugdymui