Pradinių klasių dailyraščio konkursas

2016 02 29Pagaliau išrinkti ir apdovanoti Norberto Vėliaus atminimui skirto dailyraščio konkurso nugalėtojai!

Sveikiname:

Pirmokus -Austėją Ličkutę ir Roką Mikutavičių.

Antrokus- Gabiją Ežerskytę, Urtę Kėblaitę, Rugilę Ežerskytę ir Orintą Šimkų.

Trečiokes-Kamilę Petkevičiūtę ir Viltę Mikutytę.

Ketvirtokes- Emiliją Šniaukaitę, Simoną Rimkutę, Korneliją Vasiliauskytę, Akvilę Beinoriūtę.

Šie mokiniai apdovanoti gimnazijos direktorės padėkomis ir dovanėlėmis.

Jau tapo tradicija, kad sausio pabaigoje visi pradinių klasių mokiniai rašo dailyraštį. Šiemet buvo pasirinkta Norberto Vėliaus tautosakos rinktinė „Sužeistas Vėjas“. Visą vasarį pradinio korpuso koridorius puošė tvarkingiausiai, be klaidų nurašytos sakmės.

Komisijai sunkiausia buvo išrinkti nugalėtojus pirmoje ir ketvirtose klasėse. Pirmokėlių ekspozicijoje dauguma darbelių džiugino dailiomis, taisyklingomis, tvarkingai sujungtomis raidėmis. Ketvirtokai jau kiek primiršę taisyklingas raidžių formas, jungimą. Skubėdami rašyti, dauguma užmiršta atidžiai parašyti kiekvieną raidės elementą, nebekreipia dėmesio į pasvirimą, aukštį, rašto lygumą. Tai suprantama, nes raštas formuojasi žmogui augant ir bręstant, keičiasi - tai žmogaus asmenybės atspindys, atskleidžiantis savivertės lygį, emocionalumą, nuoseklumą.

Neužmirškime puoselėti rankraščio kultūros ne tik pradinėse klasėse, nes dailyraštis- puiki priemonė ugdyti savikontrolę, atidumą, estetikos  jausmą, bei dėmesingumą ir pagarbą skaitančiajam.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Asta Vaitkevičienė.