Vaikų finansinio švietimo savaitė

2016 03 14Kovo 14–18 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitę, kurios šių metų šūkis yra „Dalyvauk ir taupyk sumaniai!“. Lietuvoje ją organizavo Lietuvos bankas su profesinės savanorystės projektu „Kam to reikia?!“ ir partneriais.

Ekonomikos mokytoja Danutė Norbutienė su gimnazijos 1 klasių mokiniais“ žiūrėjo ir aptarė atnaujintą Lietuvos banko finansinio švietimo programos „Pinigų bitė“ e.pamoką „Asmeniniai finansai? Tai paprasta!“, kurioje įdomiai ir paprastai buvo aiškinama, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajones. Mokiniams įdomiai, vaizdžiai, pateikiant konkrečius pavyzdžius paaiškinta kaip galima nededant daug pastangų sutaupyti, paaiškinta apie skolinimosi galimybes, taupymą bankuose, kredito unijose.

AB „Swedbank“ Šilalės klientų aptarnavimo centro valdytojas Donatas Derkintis 8 klasės mokiniams vedė pamoką „Pakalbėkime apie pinigus - finansinio raštingumo svarba“. Su mokiniais kalbėta ir diskutuota apie pajamas ir išlaidas, atsakingą skolinimąsį, poreikių ir būtinybės derinimą, kaip atsispirti silpnybėms leisti pinigus bei susidaryti taupymo planą. Mokinius domino ne tik banke padėtų pinigų saugumas, elektroninės bankininkystės veikimo sistema, indėlių ir paskolų palūkanos, bet ir bitkoino vertė bei daugybė kitų klausimų.

Visiems, norintiems daugiau sužinoti apie asmeninius finansus ir jų valdymą, rekomenduojame pažiūrėti interneto svetainėje http://www.pinigubite.lt/ Lietuvos banko finansinio švietimo programą „Pinigų bitė“ parengtas e.pamokas.

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui

Stasys Baubkus