Tradiciniai Norberto Vėliaus skaitymai 2016 – Teatro šventė „Mažam kalne“

2016 03 18Po žiemos visada ateis pavasaris, skelbiantis šviesos pergalę prieš tamsą, ir pavasaris ateis pas dainuojančius, šokančius, švenčiančius žmones...

Šventės pavadinimą „Mažam kalne“ pasiskolinome iš „Keistuolių teatro“ aktorių dainos.

Laukuvos kultūros namuose susirinkusiuosius į šventę „labai šviesiai“ pasveikino 1b ir 2b klasių gimnazistai.

Šiandien, kovo 18 d.,  mes šventėme žemės, pavasario, savo sielos naują gimtadienį.

Šią šventę skyrėme knygnešiams, nešusiems šventąją kontrabandą – lietuvišką žodį, teatrui, kuris mums leidžia didžiuotis vienu žymiausiu Lietuvos teatro režisieriumi Petru Bielskiu, pavasario lygiadieniui, Pempės, paukštelio, kurį pažįstame iš balso, parskridimui ir  Norbertui Vėliui, vienam žymiausių Lietuvos bei pasaulio mitologų ir tautosakininkų.

Tradicinius Norberto Vėliaus skaitymus 2016 pasveikino Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė, profesorius Petras Bielskis, Laukuvos seniūnas Virgilijus Ačas, gimnazijos direktorės pavaduotojos Reda Ežerskienė ir Dalia Norkienė.

Kad teatras – sielos šventė, ir ten eiti bet kaip apsirengus nevalia, apie tai nuoširdžiai kalbėjosi 2a ir 2b klasių mokinės Urtė ir Šarūnė.

Žiūrovams patiko įtikinamas laukuviškių vaidinimas. Jaunieji aktoriai parodė spektaklį pagal Juozo Grušo novelę „Novelė apie beprotę Konstanciją“ (režisierius Petras Bielskis).

Svečiai, Šilalės r. Obelyno pagrindinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos A. Dabulskienės, suvaidino „Zuikių margučius“. Mažieji aktoriai visus pasveikino su artėjančiomis šv. Velykomis ir apdovanojo margučiais.

Na, o Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos kolektyvas, vadovaujamas Alfredo Šniauko ir Olgos Jogminienės, nemažą būrį žiūrovų įsuko į šokio sūkurį – kepė „Kleckus“.

Aštuntokai sukūrė iškilmingą Perkūno dovanos šventę. Mat, baltai tikėjo, kad pavasarį po žiemos sąstingio žemė motina, prieš priimdama sėklą, turinti būti atidaryta griaustinio.

Tuo pat metu Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos aktų salėje pradinių klasių mokinukai mėgavosi Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos teatro „Varniukas", vadovė E. Suokienė, spektakliu „Kaip peliukas laimės ieškojo".

Sveikiname Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos dramos būrelį ir vadovę Astą Racevičienę su sėkminga premjera. Penktokai vaidino ištrauką iš Astridos Lindgren apysakos „Pepė Ilgakojinė".

Šiandien sparčiai globalėjančiame pasaulyje žmonės ima ieškoti kažko unikalaus, kažko egzotiško, taip pat - kažko savo. Mes, laukuviškiai, vis labiau stengiamės sužinoti, koks buvo mūsų protėvių tikėtas mitinis pasaulis. Pats Norbertas Vėlius ragino stengtis suprasti tą pasaulį. Todėl labai svarbu ugdyti didesnę mokinių motyvaciją domėtis tautosaka ir mitologija.

Aurelija Bitinienė,

lietuvių k. ir rusų k. mokytoja