SAVAITĖ BE PATYČIŲ

2016 03 14 1Šių metų kovo mėnesį Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje VGK (Vaiko gerovės komisijos) nariai organizavo prevencinę veiklą, akciją „Savaitė Be patyčių”, į kurią buvo įtraukti gimnazijos mokiniai, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai.

Mokiniai darė tolerancijos apyrankes ir užrišo gimnazijos bendruomenės nariams, kurios priminė kiekvienam, kad reikia būti draugiškiems ir pakantiems vieni kitiems. Apskrito stalo metu diskutavome su mokiniais apie patyčias, ieškojome būdų, kaip jas sumažinti ir padėti tiems, kurie jaučiasi vieniši, neturi draugų. Mokiniai grupelėse piešė savo „Gyvenimo traukinį be smurto”. Klasėse buvo vedamos klasės valandėlės apie bendravimą, santykius su bendraamžiais, draugystę… Priešmokyklinėse grupėse vestoje klasės valandėlės metu  mokiniai turėjo galimybę inscenizuoti pasaką apie vabaliuko ir gėlytės draugystę  „Jonvabalis ir gėlytė” . 1 prd.- 4g kl. gimnazijos mokiniai sukūrė knygą „Draugystės receptai”, kurioje yra  kiekvienos klasės iliustruotas receptas apie draugystę, ir mokiniai galės šią receptų knygą naudoti klasės valandėlių metu kaip metodinę priemonę diskusijoms apie bendravimą. Gimnazijos koridoriuje mobilioje lentoje mokiniai raštu „išsakė” savo nuomonę apie bendravimą be patyčių, draugystę. Šviečiamojoje medžiagoje stenduose- „Patyčios turi liautis” pateikta informacija ką daryti, kad sumažinti patyčias.

Dėkojame visiems gimnazijos bendruomenės nariams prisidėjusiems prie akcijos- „Savaitė Be patyčių”. Ir raginame visus padėti sau ir kitiems įveikti patyčias artimoje aplinkoje ir sukurti saugų draugišką gyvenimą, mylėkite save bei kitus.

Psichologė Aušra  Čižienė