Pasveikinimas Lietuvai ir iškiliausiam Žemaitijos kalnui - Medvėgaliui

103 0558Sausio 27 d. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos bendruomenei buvo labai įtempta: iš pat ryto renginyje ant Medvėgalio, popiet – seminare Šiauduvoje, vakare – naktišokiuose.

Jei sausio 27d. rytas ant Medvėgalio būtų buvęs toks, koks yra šiandien (kai rašau straipsnį), tai, anot Maironio, nuo kalno būtų buvę aiškiai matyti keturiolika bažnyčių. Tądien ant Medvėgalio piliakalnio susirinko didžiulis būrys istorijos, archeologijos, etninės kultūros puoselėtojų iš visos Lietuvos: nuo Vilniaus iki pat Klaipėdos bei Platelių. Taip buvo paminėta 2017 m. Piliakalnių ir tautinio kostiumo metų pradžia.

,,Žiemos rytas Medvėgalio viršukalnėje, laužo liepsna, juk tai net romantiška,“- kalbėjo Ema. ,,Šerkšnotą žiemą Medvėgalis atrodo lyg žilas galingas žynys. Ir mes susirinkome jam nusilenkti...“, - iškilmingai prisiekė Tadas.

Šventės dalyvių kartu su tradicinių kanklių ansambliu padainuota formulinė daina ,,Auga miške medelis“(Kalns ont būgna) sujungė mūsų tautos praeitį, dabartį ir ateitį: lai Žemaitijos piliakalnių viršūnėse laužavietės vis rusena.

Seminaro „Vietinės bendruomenės ir piliakalniai, bendrakultūrinis ryšys ir tradicijos“, kurį organizavo Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys Šiauduvos bendruomenės salėje, dalyvius pasveikino 2 gimn. klasių vaikinai – padeklamavo Maironio baladę ,,Dyvitis“. Penktokai, vadovaujami savo auklėtojos, profesionaliai pašoko ,,Kleckai“, padainavo ,,Kukutis“, papasakojo ,,Pačieravuoje, nuveizieje“.

Vakare nuo 19 val. iki pat 5 val. ryto nemažas pulkelis šokėjų –penktokų, šeštokų, septintokų, aštuntokų, antrokų ir ketvirtokų gimnazistų kartu su mokytojomis Aurelija Bitiniene, Jolanta Bučniene, Olga Jogminiene – dalyvavo Žemaitijos regiono etnokultūrinėje naktyje-naktišokiuose „Mes suverpsim gijas iš dainų, šokiais išausim kelią į Maironio Dievyčio piliakalnį“. Čia vyko ir folklorinių šokių mokymai projekto „Visa mokykla šoka“ dalyviams. Džiaugiamės, kad repeticijos per pertraukas gimnazijoje nebuvo veltui – laukuviškiai naktišokiuose buvo beveik patys ištvermingiausi.

Nuoširdžiai dėkoju mūsų gimnazijos direktorei Raimondai Kauneckienei, direktorės pavaduotojai Daliai Norkienei, mokytojoms Jolantai Bučnienei, Olgai Jogminienei, renginio vedėjams Emai ir Tadui, skaitovams- antrokams gimnazistams Edvinui, Irmantui, Orestui, Sauliui, pasakotojai Ievai, tradicinių kanklių ansamblio merginoms, penktokams – etnografinio būrelio dalyviams, Ugnei už iniciatyvas ir gražų pasirengimą respublikiniam renginiui bei atsakingą atstovavimą Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijai.

Aurelija Bitinienė, rusų ir lietuvių kalbų mokytoja