Kovo 11- oji gimnazijoje – šventė ,,Šoka visa mokykla“

103 1027Šiuolaikinės Lietuvos valstybės gimtadienis – Kovo 11 mūsų gimnazijoje buvo paminėta gan plačiai. Patys mažiausieji - ikimokyklinukai savo grupėse suklijavo trispalves saulutes ir jas padovanojo Trečiojo amžiaus universiteto dalyviams. Priešmokyklinio amžiaus vaikai bibliotekoje gamino „ Laisvės paukščius“.

Visi kiti gimnazijos mokiniai Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti ruošėsi net kelis mėnesius. Dalyvaudami projekte „Visa mokykla šoka“, jie pertraukų metu mokėsi įvairių etnografinių šokių.

Kovo 10 dieną įvyko baigiamasis projekto „Visa mokykla šoka“ koncertas, kuris sulaukė didžiulio susidomėjimo ir aktyvumo. Pirmieji pasirodė mūsų mažiausieji šokėjai, pradinio ugdymo 1-4 klasių mokiniai. Kiekviena klasė pademonstravo savo šokį ir pamokė šokti visus šventės dalyvius- mokytojus ir savo tėvelius.

Antrąją šventės dalį pradėjo Laukuvos kultūros namų jaunimo kapela, vadovaujama Alfredo Šniauko. Per penktą ir šeštą pamokas sporto salė buvo pilna šokėjų- taip gausiai į šventę besirinkome jau seniai.

Šokių šventę įsuko gimnazijos 2ag ir 2bg klasės mokinių labai linksmas „Malūnėlis“. Į šokių sūkurį įsijungė ir mokytojų kolektyvas, pašokęs „Krakoviaką“. Kaip sakė šventės vedėja, mokytoja Aurelija Bitinienė, buvo siekiama mokykloje vieną dieną kartu šokančių mokinių rekordo, ir jis buvo pasiektas – salėje sukosi virš 200 mokinių.

Turbūt pirmą kartą mūsų gimnazijoje taip iškilmingai, taip vieningai skambėjo Lietuvos valstybinis himnas ,,Tautiška giesmė“, kurį giedojo abiturientė Ugnė Daukantaitė ir jai pritarė visa sporto salė.

Šokis taip ir vijo šokį, o šokėjai net prakaitą braukė: ,,Ciceliukė Marceliukė‘, ,,Kiaulė grikiuos“, ,,Blezdingėlė“ (5 klasė), ,,Lelinderis“ (7 klasė), ,,Transveras“ (6 klasė), ,,Žemaitukas“ (8 klasė), ,,Ant kalno karklai“ (1g klasė), ,,Šyvis“ (3g klasė), ,,Kleckai“ (4g klasės) ir galiausiai ,,Suktinis paskutinis“ (,,Bitute pilkoji“). Visų šokių beveik keturis mėnesius mokė kūno kultūros mokytoja metodininkė Olga Jogminienė. Koncertui pasiruošti padėjo ir klasių auklėtojai.

Be to, 2017 m. Lietuvoje paskelbti tautinio kostiumo metais. Pasidžiaugėme, kad nemažai šventės dalyvių buvo pasipuošę tautiniais kostiumais.

Kovo 11- ąją savo gimtadienį švenčia 3 mūsų gimnazijos bendruomenės nariai: pradinio ugdymo 1a klasės mokinė Adelė Gulbytė, gimnazijos 2a klasės mokinys Valentas Mikaločius ir mūsų gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė. Juos nuoširdžiai pasveikino susirinkusieji į šokių šventę.

Tą dieną taip buvo pagerbti Vasario16-osios krepšinio taurės ir Kovo 11-osios tinklinio taurės nugalėtojai: krepšinio taurę laimėjo gimnazijos 3g klasės komanda, II vietos laimėtojai- jungtinė gimnazijos 4abg klasės komanda, III vietą laimėjo jungtinė 2abg klasės komanda.

Tinklinio taurę laimėjo gimnazijos 2ag klasės komanda, II vietą laimėjo jungtinė 4abg klasės komanda, III vietą- gimnazijos 2bg klasės komanda.

Šventė baigėsi, bet įspūdžių neužmiršime dar ilgai.