Daržas ant palangės

2017 04 02Balandžio–gegužės mėnesiais pradinių klasių palangės virto mini daržais. Mokiniai atsinešė dirvožemio, įvairių indelių ir namie rastų sėklyčių bei grūdelių. Per keletą savaičių palangės sužaliavo.

Ankstyviausiu derliumi nudžiugino pipirnės. Prabėgus po sėjos vos savaitei, drąsiausi mokinukai skabė ryškaus pipirų kvapo ir skonio daigelius. Netruko sukilti svogūnų, krapų, ridikėlių žaluma. Kas išliko nenuskabyta ir nesuvalgyta per pertraukas, technologijų pamokų metu buvo sudėta į salotas. Jas mokinukai skanavo patys ir vaišino kitų klasių draugus.

Ilgiausiai ant palangių užsibuvo agurkų, pomidorų ir moliūgų daigai. Juos pikiavo į didesnius vazonėlius, laistė, prižiūrėjo. Kai kurie net paržydo, laukdami pavasarinių šalnų pabaigos, kai atėjo laikas keliauti namo, į šiltnamius.

Labiausiai nuliūdino nesudygęs žirnis iš skaldytų kruopų pakelio. Labiausiai nustebino - šparaginė pupelė, projekto metu spėjusi sudygti, nužydėti, užmegzti ir netgi sunokinti derlių.

„Daržas ant palangės“ - žaliausias ir Ilgiausiai trukęs „Sveikatiados“ renginys, vertas tapti tradiciniu mokyklos renginiu.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Asta Vaitkevičienė.