Kaziuko mugė

Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir mūsų gimnazijoje,penktadienį nuvilnijo Kaziuko mugės šurmulio aidai. Prieš prasidedant mugei, pradinių klasių mokiniams pirmo aukšto fojė vyko integruota pamoka, kurią vedė pradinių klasių mokytojos R.Stanevičienė ir R.Milkintienė. Joms talkino gimnazijos tradicinių kanklių ansamblis (vad. J.Bučnienė) ir 4ag mokinės Ieva Milkintaitė ir Simona Spudytė.

Kovo 4 diena – Lietuvos globėjo Šv.Kazimiero diena. Šią dieną reikia sveikinti Kazimierus ir Kazimieras. O dar ši diena yra vadinama Kovarnių diena, nes tą dieną į Lietuvą parskrenda kovai ir kovarniai.Tai išsiaiškinę pradinukai rungtyniavo kas greičiau suvys siūlą į kamuolį arba kas greičiau iš riestainių padarys karolius. Abiejose rungtyse labiausiai sekėsi ketvirtokams. Labai malonu, kad mūsų pradinukai dar moka kalbėti žemaitiškai, pažįsta senovinius daiktus, žino be galo daug mįslių ir eilėraščių apie pavasarį. Tik atlikus visus šiuos darbštumo, kruopštumo ir greitumo reikalaujančius darbus buvo galima patekti į mugę.

Mugėje molio lipdymo bei vytelių pynimo paslaptis atskleidė Padievyčio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Juzefa Jurkuvienė. Bene ilgiausia eilė nusidriekė prie verpimo ratelio, kurį padėjo sukti šitą amatą išmananti Anastazija Mikutienė. Daugelis ratelį buvo matę tik muziejuje, o dabar galėjo ir patys pabandyti juo verpti. Dar buvo galima nusipirkti labai gražių papuošalų (autorė Klainauskienė)ir lankstinių iš popieriaus (autorė Vanda Virbašienė).

Gimnazijos mergaitės prekiavo pačių sukurtais papuošalais (mokytoja V.Ačienė), o berniukai įvairiais buities reikmenimis (mokytojas L.Racevičius). O patys mažiausieji – pradinukai prigamino papuošalų, gėlių, verbų, įrankių, net saldumynų prikepė ir sėkmingai jais prekiavo. Na, o skambant gimnazijos kapelos,,Laukuva‘‘muzikai (vad. A.Šniaukas) ne vienas galėjo pasisukti ratelio sūkuryje.

4 ag mokinė Ieva Milkintaitė