Rudenėlis mūsų kieme

2019 10 17Atėjus rudeniui, ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutė“ ugdytiniai iš savo daržų ir sodų rinko derlių. Grupėje kalbėjome, kokią naudą žmogui duoda rudens gėrybės.

Vieną popietę virėme obuolių košę, o kad būtų skaniau, dar įdėjome aviečių ir moliūgų. Vaikai patys pjaustė obuoliukus. Kad viskas vyktų sklandžiau ir greičiau, į pagalbą atskubėjo Elėjos, Kajaus bei Paulinos mamytės. Popietės rezultatas - kiekvienas vaikas namo parsinešė po mažą stiklainiuką uogienės.

Obuolius ne tik virėme, bet ir kepėme, juos dar pagardinome cukrumi  bei cinamonu. Ir smaližiavome…

Kadangi obuolių grupėje turėjome labai daug (tuo pasirūpino tėveliai), nusprendėme keliauti į sulčių spaudyklą „Sultė“, kuri yra įsikūrusi mūsų miestelio centre. Nusinešėme ne tik obuolių, bet ir lauktuvių - savo virtos uogienės. Spaudyklos darbuotojai mus supažindino su sulčių spaudimo procesu: nuo obuolių plovimo iki supilstymo į pakuotes. O mažųjų emocijos buvo įvairios: vieni stebėjo smalsiai, kiti išsigando garso, sklindančio įjungus sulčių spaudimo mechanizmus. Vėliau ragavome išspaustų sulčių ir džiovintų obuoliukų. Grįžome ne tuščiomis - sulčių pakuotėmis nešini.

Tuo mūsų veikla, susijusi su rudens derliumi, nesibaigė. Užsiauginę ne tik obuolių, bet ir moliūgų, nusprendėme iš jų sukurti kokią nors kompoziciją. Šią veiklą įgyvendinome ne vieni, o kartu su draugais - grupių „Saulutė“ ir „Drugelis“ ugdytiniais. Dėjome moliūgą prie moliūgo ir į darželio kiemą atšliaužė “graži kirmėlytė”. Šalia jos įsitaisė dvi “sraigės”. Čia taip pat prireikė pagalbos - džiugu stebėti, kada mažieji pluša kartu su savo mamytėmis. Ačiū joms.

Šis rudeninis darbelis tarsi atskaitos taškas, apibendrinantis vykdytą veiklą.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutė“ mokytoja
Kristina Mikutienė