Laukuvos lietuviškai mokyklai – 100 metų

2018 10 26 4Šių metų spalio 26 dieną Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje atšvęsta įspūdinga šventė – Laukuvos lietuviškos mokyklos 100 metų jubiliejus.
Dienos pradžia buvo skirta mokyklos istorijai. Per pirmą ir antrą pamokas mokiniai su klasių vadovais prisiminė svarbiausius mokyklos gyvavimo momentus, dalyvavo protmūšyje ir išrinko geriausius mokyklos istorijos žinovus.
Šilalės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Mikas Karosas) ir žavios gimnazijos šokėjos visam miesteliui pranešė apie šią svarbią dieną. Į šventę rinkosi buvę mokiniai ir mokytojai. Prie gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė ir buvęs Laukuvos gimnazijos mokinys, Klaipėdos universiteto profesorius Petras Bielskis atidengė stogastulpį, skirtą įamžinti šiai datai. Po Šv. mišių Laukuvos bažnyčioje visi rinkosi į kultūros namus, į šventinį koncertą. Šimtas aitvarų simboliškai įprasmino mokyklos Laukuvoje atsiradimo ir gyvenimo akimirkas, buvo prisiminti svarbiausi įvykiai, ryškiausi istoriniai momentai. Šventės proga visus sveikino gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė. Savo prisiminimais dalijosi buvę mokyklos mokiniai, mokytojai: Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, Klaipėdos universiteto profesorius, teatrologas Petras Bielskis, buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Bronė Jurgaitienė, gimnazijos technologijų mokytojas Linas Racevičius, buvusio ilgamečio Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos direktoriaus Vinco Jurgaičio žmona Albina Jurgaitienė. Skambia daina ir menišku žodžiu susirinkusius pasveikino buvę mokiniai Samanta Luganeckaitė ir Saulius Sirvydas. Puikiais pasirodymais visus džiugino gimnazijos šokėjai ir dainininkai, ypač daug ovacijų sulaukė Šilalės meno mokyklos Laukuvos skyriaus mokytojų instrumentinis ansamblis (vadovas M. Karosas) ir gimnazijos mokytojų mišrus ansamblis. Šventinė diena tuo nesibaigė. Po sočių pietų gimnazijos bendruomenę ir svečius linksmino grupės „Pikaso“ ir „Lietuvaičiai“, o vakare ištvermingiausi šoko diskotekoje.
Įsimintina šventė parodė, kad Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija turi ne tik turtingą istoriją, bet ir būrį puikių mokytojų bei mokinių, teikiančių viltį, kad Laukuvoje mokykla gyvuos ir ateinantį šimtmetį.
Asta Racevičienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė