Naudingos nuorodos

NORDPLUS JUNIOR projektas „Laimės receptas“ Latvijoje

436974357 377700875261537 3065719235174321956 n   Įgyvendinant Nordplus projektą „Recipe for Happiness“ (Nr. NPJR-2023/10032) balandžio 21-25 dienomis Kuldygos vidurinėje mokykloje, Kuldygoje ( Latvija)  vyko antrasis dvišalis mokinių mobilumas. Susitikime su partneriais dalyvavo Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda.

Mobilumo veiklos pradėtos savaitgalį. Sekmadienis – 13 kilometrų žygio diena,  aplankytas Riežupės gamtos parkas, čia glūdintys smėlio urvai. Pirmadienį laukė pirmasis vizitas į renovuotą, modernią, dar dažais tebekvepiančią mokyklą. Vykdytos aktyvios grupinės veiklos, stiprinančios draugystę ir skatinančios savęs pažinimą. Vėliau pažintis su Kuldygos istorija Kuldygos muziejuje bei išvyka į stručių ir ožkų fermą. Kitą dieną mokinių laukė novatoriški sportiniai užsiėmimai didžiuliame ir moderniame sporto komplekse. Po pietų pasivaikščiojimas po Kuldygą – latviškąją Veneciją. Pasigrožėta senamiesčiu, Ventos kriokliu bei ilgiausiu plytiniu tiltu. Abu šie objektai išskirtiniai Europoje. Vakaras praleistas taip pat aktyviai  - vyko užsiėmimai Kuldygos jaunimo centre. Trečiadienio ryte apsilankyta Inovacijų centre. Pristatytos skaitmeninės naujovės. Dirbtinio intelekto dėka netgi sukurtas bendras šio projekto himnas. Po pietų veiklos persikėlė į mokyklą. Mokiniai kūrė plakatus apie laimę. Paskutinė diena – išvyka į Ventspilį: „Vizium“ mokymo centre tyrinėta, eksperimentuota, veikta nestandartinėse situacijose; vėliau pasivaikščiota prieplauka, pasigrožėta ramia Baltijos jūra.

Šio  mobilumo metu paaugliai geriau pažino save, atrado naujų, tapatybę formuojančių veiklų, įgijo tarpkultūrinių kompetencijų. Projekto misija įvykdyta - laimės receptas sukurtas ( ir ne vienas). Laimingas žmogus - visapusiškai išprusęs, tolerantiškas,  palaikantis savo bendruomenės narius ir siekiantis bendro tikslo kartu su kitais.

Projekto koordinatorė Rita Kėblienė

Pasodinome rojaus obelį

rojaus obelis n   Penktadienį, balandžio 26 d., Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos jaunųjų miškininkų būrelio nariai kartu su direktoriumi dalyvavo rojaus obelų alėjos Šilalėje sodinime. Šią akciją iniciavo rajono savivaldybės administracija ir meras. Į talką buvo pakviestos rajono  įstaigos, organizacijos.

Virginija Ačienė, jaunųjų miškininkų būrelio vadovė

,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ Laukuvoje

Messenger creation 41cb5e77 9634 4a7c a3b2 eb7f6e4320e3   Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Saulutė“ vaikai ir priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai, vadovaujami mokytojų Irenos Bliutienės, Rimos Šaltmerienės ir Ingridos Girčienės dalyvavo dešimtosiose ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“. Jų tikslas - skatinti šio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą. Projekte dalyvavo 440 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų.
   Vasarį prasidėjo mažųjų žaidynių etapas, kurio metu vyko virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai. Kiekvieną pirmadienį facebook paskyroje atsirasdavo vis kitas savaitės užsiėmimas, skatinantis nesustojamai judėti viso užsiėmimo metu. Taip vaikai aštuonias savaites dalyvavo vis kitose veiklose ir susipažino su aštuoniomis sporto šakomis. Balandžio 25 d. į gimnazijos sporto salę į Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį pasikvietėme ir kitus ikimokyklinukus iš ,,Bitutės“ ir ,,Drugelių“ grupių. Tądien salėje buvo daug juoko, triukšmo, judesio ir gerų emocijų.

Irena Bliutienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Piešinių ir plakatų konkursas ,,Būk saugus – įspėk kitus”

440263245 1189385202052867 915104510272731720 n   Balandžio 24 d. mūsų gimnazijos 5 klasės mokinė Urtė Levickaitė ir 2 b gimnazijos klasės mokinė Erika Kairytė kartu su dailės mokytoja Daiva Kačinauskiene pabuvojome Šilalės rajono savivaldybėje. Čia vyko rajono švietimo įstaigų moksleivių piešinių ir plakatų konkurso ,,Būk saugus – įspėk kitus“ laureatų apdovanojimas. Urtė Levickaitė savo amžiaus grupėje tapo III vietos laimėtoja, Erika Kairytė užėmė II vietą. Konkurso laureatai buvo pagerbti padėkomis ir dovanomis. Jas įteikusi vicemerė Jolanta Skrodenienė palinkėjo mokiniams ir toliau su įkvėpimu piešti, nesustoti: tik tobulėti bei skleisti grožį. Buvo smagu dalyvauti apdovanojimuose, pamatyti kitų mokinių darbus. Ačiū dailės mokytojai už paskatinimą dalyvauti piešinių konkurse.

Erika Kairytė, 2 b gimnazijos klasė

Erasmus+ KA1 projekto mobilumas Rumunijoje

Messenger creation 522ae238 28d3 44a9 bb12 e3f4cb18b930   2024 m. balandžio 8 – 12 dienomis Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda vykdydama Erasmus+ K122 projekto „A Conducive Team for Personality Development“ dalyvavo tarptautiniame susitikime su Liceul Technologic Regele Mihai I mokiniais, Curtea de Arges mieste, Rumunijoje.

Continue Reading