Jaunųjų policijos rėmėjų išvyka Klaipėdoje

Dėka sveikatinimo projekto „Mums nepakeliui...“ 2011 m. lapkričio 4 d. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos jaunieji policijos rėmėjai Klaipėdos visuomenės sveikatos laboratorijoje  stebėjo rūkymo mašiną. Mokiniai akivaizdžiai galėjo pamatyti, kas vyksta ir kas lieka organizme surūkius cigaretę. Taip pat gimnazistai apsilankė Lietuvos policijos mokykloje. Mokinių apsilankymo metu mokyklos darbuotojai papasakojo mokyklos istoriją, supažindino su jos veikla, plačiau papasakojo apie mokymosi sąlygas, stojimo į mokyklą tvarką bei atsakė į jaunimą dominančius klausimus. Jaunieji policijos rėmėjai pamatė mokyklos specializuotas auditorijas, aplankė sporto sales, kur tuo metu vyko taikomosios savigynos užsiėmimai. Taip pat apžiūrėjo policijos ginkluotę, tirą, ginklų ir šaudybos klasę. Pedagogai papasakojo apie lazerinius treniruoklius, įmontuotus į mokomuosius ginklus, kurie skirti mokyklos kursantų pirminiams šaudymo technikos įgūdžiams įgyti bei susipažino su šaunamaisiais ginklais. Kiekvienas norintis galėjo apžiūrėti juos iš arti. Jaunuoliai domėjosi ir elektros impulsiniu prietaisu TASER, kurį ypatingais atvejais policijos pareigūnas gali panaudoti, kad būtų išvengta šaunamojo ginklo naudojimo. Mokyklos Profesinio rengimo skyriaus darbuotojai pademonstravo modernią pareigūnų mokymo įrangą – lazerinę treniruoklių sistemą, kuri skirta policijos pareigūnų profesinių įgūdžių lavinimui ir tobulinimui. Pedagogai parodė kaip policijos pareigūnai, spręsdami įvairaus pobūdžio šaunamojo ginklo ir specialiųjų priemonių panaudojimo taktines užduotis interaktyvioje aplinkoje, gali tobulinti savo profesinę kompetenciją bei mokytis valdyti policijos profesinėje veikloje pasitaikančias konfliktines situacijas. Keli moksleiviai noriai išbandė naująją sistemą. Taip pat jaunimas stebėjo profesinės veiklos taktikos užsiėmimą, kurio metu kursantai mokėsi sulaikyti teisės pažeidėją, panaudojant specialiąsias priemones – antrankius. Viešnagę mokykloje gimnazistams primins įteikti suvenyrai su mokyklos simbolika. Keletas mokinių iš Jaunųjų policijos rėmėjų būrio ketina rinktis policininko profesiją ir papildyti policijos gretas.